Jakie mogą być następstwa utraty zębów?

Braki w uzębieniu są jedną z mniej komfortowych rzeczy, która może się przytrafić człowiekowi. Niemal każdy zna przynajmniej jedną osobę, która wstydzi się swojego uzębienia, a przez to ogranicza swoje możliwości życiowe, zasłania buzię przy uśmiechu lub - co gorsza - stara się w ogóle nie otwierać ust. Może to tym samym ograniczać jej życiowe możliwości.

Dyskomfort psychiczny i utrata pewności siebie są jednymi z wielu negatywnych konsekwencji, które niosą za sobą braki zębów. Jednak tracąc jeden ząb, tracimy również stabilizację dla reszty, która zaczyna się mimowolnie poruszać i zniekształcać. Zęby zaczynają się przechylać, a w skrajnych przypadkach wypadać. Do tego, przemieszczaniu się zębów może towarzyszyć intensywny ból w okolicach szczęki. Kolejnymi konsekwencjami mogą być stale pogłębiające się wady zgryzu, a nawet zaburzenia wymowy. Utrata jednego lub kilku zębów może mieć również negatywny wpływ na zdolność przeżuwania pokarmu, a nawet problemy z trawieniem wynikające z niedokładnego przeżuwania oraz wpływać na nadmierne ścieranie się zębów, Co więcej podświadome rezygnowanie z określonych produktów może zaburzać poziom zbilansowania naszej diety.

Pamiętaj, że im szybszy czas reakcji, tym większa szansa na odbudowę zębów. Im dłuższy czas od usunięcia bądź utraty zęba, tym większy zanik kości szczęki, od której gęstości i rozmiarów zależy powodzenie leczenia implantologicznego. Kość żuchwy, z powodu bezczynności zaczyna się kurczyć, co ma wpływ nie tylko na uśmiech, ale również na owal twarzy. Niepełne uzębienie może być więc przyczyną przedwczesnego starzenia się twarzy.

Dzisiejsza technologia pozwala już co prawda na odbudowę kości, jednak cały zabieg potrafi się wtedy wydłużyć nawet o kilka miesięcy. Zdecyduj się na leczenie i zapomnij o swoich kompleksach. Zadzwoń do Mak-Laser i umów się na pierwszą wizytę już dziś.