Jakie są zalety wykorzystania lasera w leczeniu kanałowym?

Wielu pacjentów wspomina leczenie kanałowe jako najmniej przyjemne ze wszystkich zabiegów dentystycznych, które przeszli. Borowanie, ból, znieczulenie i jego skutki - wszystko to ma bezpośredni wpływ na odbiór naszych wizyt u dentysty.

Leczenie kanałowe przeprowadza się najczęściej na skutek stanów zapalnych kanałów i tkanek okołowierzchołkowych. W każdym przypadku początkowym etapem jest ich dokładna dezynfekcja, która do niedawna wykonywana była wyłącznie przy pomocy narzędzi stomatologicznych.

Natomiast innowacyjną, bo bezbolesną metodą, coraz częściej wykorzystywaną we wszystkich dziedzinach stomatologii jest leczenie laserowe. Również w endodoncji jest to jedna z najnowszych metod leczenia, która pozwala na dokładne oczyszczenie kanału, pozbycie się z niego bakterii poprzez „dezynfekcję” i zapobiega występowaniu bólu i powikłań.

Najważniejszymi korzyściami wynikającymi z podejmowania leczenia laserowego jest skuteczność oraz większy komfort leczenia. Przez wzgląd na właściwości lasera metoda ta jest również najbardziej sterylną. Laser przyspiesza procesy gojenia ran i ogranicza rozwijanie się stanów zapalnych. Leczenie staje się mniej traumatyczne, a nawet ośmiela do kontynuowania dalszego leczenia.

Mak-Laser jest pierwszym gabinetem stomatologicznym, który zaoferował w Łodzi możliwość wykorzystania tej metody w leczeniu. Sama nazwa kliniki wskazuje na specjalizowanie się w tej dziedzinie, a wysoką popularność usług potwierdza fakt, że słynie ona z tej metody wśród mieszkańców Łodzi. Do dzisiaj Mak-Laser jest na tym polu ekspertem i liderem.

Wszystkie zabiegi laserowe w klinikach Mak-Laser wykonuje się renomowanym sprzętem najwyższej jakości marki Lasotronix. Dodatkowo zespół przeszkolonych i wykwalifikowanych specjalistów Mak-Laser sprawia, że zabiegi wykonywane są w sposób profesjonalny. Zadzwoń i sam przekonaj się, jak komfortowe może być leczenie Twoich zębów.