Jakie rozwiązania oferuje protetyka stała?

Protetyka zajmuje się odbudową, bądź uzupełnianiem braków w uzębieniu. Znane są różne typy rozwiązań protetycznych adekwatne do warunków i ilości utraconych zębów. To lekarz protetyk po przeprowadzeniu diagnozy i zebraniu wywiadu zdrowotnego oferuje pacjentom możliwe rozwiązania i proponuje plan leczenia.

Pacjenci klinik Mak-Laser mają swobodny dostęp do aktualnych i optymalnych metod leczenia ich przypadłości. Wśród protez zakładanych u dentysty wyróżniamy protezy stałe (mosty, korony, wkłady koronowe, implanty oraz licówki) oraz protezy ruchome.

Najprostszym uzupełnieniem braków w zębach są korony, czyli sztuczne zęby nakładane na odpowiednio przygotowany ząb stały. Zawsze dobiera się je do barwy pozostałych zębów, tak, żeby nie wyróżniały się na ich tle. Spełniają funkcje brakujących zębów, ale przede wszystkim stanowią oparcie dla całej szczęki. Coraz częściej stosowaną metodą jest również nakładanie w miejsce braku zęba najbardziej komfortowych koron na implancie.


Protetyka na implantach, stosowana również w łódzkich klinikach stomatologicznych Mak-Laser, oferuje pacjentom najwięcej korzyści. Metoda ta zapewnia przede wszystkim największy komfort użytkowania. Mocowana jest na stałe bez potrzeby ingerencji w inne zęby. Nie rusza się ani nie jest podważana podczas jedzenia, dlatego możemy mieć pewność, że nie wypadnie w najmniej oczekiwanym momencie.

Wśród pacjentów dużą popularnością cieszą się również licówki, czyli cienkie nakładki przyklejane na stałe do widocznej części zęba. Stosuje się je w przypadku kiedy pacjent chce w sposób trwały poprawić kształt zęba lub jego kolor.

Odpowiednie zabiegi protetyczne są w stanie przywrócić blask każdemu uśmiechowi. Należy pamiętać, że każdy ubytek jest możliwy do odbudowania, jeśli tylko trafi się w ręce dobrego specjalisty. Warto więc rozważyć ofertę klinik Mak-Laser z pełnym zakresem usług oraz kadrą doświadczonych lekarzy. Dodatkowo w każdym gabinecie Mak-Laser lekarze mają dostęp do pełnego zaplecza diagnostycznego oraz w pełni wyposażonej pracowni protetycznej, co znacznie przyspiesza cały proces leczenia. Tutaj swoje zęby można wyleczyć kompleksowo.