W jakim wieku można rozpocząć leczenie ortodontyczne?

Ortodoncja z roku na rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony osób dorosłych. Do niedawna panujący stereotyp nastolatka w aparacie został wyparty przez wizerunek osoby dbającej o zdrowie i swój wygląd. Leczenie ortodontyczne warto rozpocząć jak najwcześniej, jednak przy obecnej technice można je już podjąć w każdym wieku.

Leczenie ortodontyczne można rozpocząć w każdym wieku, jednak najszybsze efekty przynosi to podjęte przed 20 rokiem życia. Wady zgryzu są zauważalne już po pojawieniu się pierwszych zębów, czyli już u 3-letnich dzieci. Na tym etapie najlepiej jest wykonać pierwszą kontrolę ortodontyczną, która pomoże w zdiagnozowaniu ewentualnych nieprawidłowości. Najlepszym momentem na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego przy użyciu aparatu stałego jest jednak ukończenie 11-12 roku życia. Przypada on na fazę wzrostu dzieci, co sprawia, że efekty leczenia są szybkie i długotrwałe.

Jednak co w przypadku, kiedy przez wzgląd na różne sytuacje nie podjęliśmy leczenia w optymalnym momencie? Dostępna technologia oraz zróżnicowana oferta aparatów sprawiła, że leczenie ortodontyczne osób dorosłych jest już możliwe i może być równie skuteczne, jak u nastolatków!

W klinikach Mak-Laser znajdą Państwo dostęp do pełnego zakresu usług ortodontycznych. Każdy z gabinetów Mak-Laser wyposażony jest w kompleksowy sprzęt, potrzebny do leczenia ortodontycznego pacjentów w każdym wieku.

Jeżeli nadal zastanawiasz się, czy masz jeszcze szansę na pełny, piękny uśmiech umów się na swoją pierwszą konsultację ortodontyczną w klinikach Mak-Laser już dziś.