Jak przebiega leczenie ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne jest procesem długotrwałym. Na uzyskanie pożądanych efektów trzeba trochę poczekać, jednak osoby, które mają takie leczenie za sobą, w większości przypadków nie żałują swojej decyzji.

Przebieg leczenia ortodontycznego w dużej mierze zależy od wieku, w którym zdecydowaliśmy się na takie leczenie. Pierwszą kontrolę warto wykonać już w wieku 6-8 lat, na który przypada faza wzrostu dzieci. U dzieci stosuje się m.in. aparaty ruchome, które zaleca się niekiedy już w okresie uzębienia mlecznego, mieszanego, bądź na wczesnych etapach pojawienia się już zębów stałych.

Aparaty wyjmowane eliminują nieprawidłowości, wynikające ze szkodliwych nawyków takich jak np. ssanie palca. Aparaty stałe stosuje się natomiast już w okresie uzębienia mieszanego (czyli w momencie, kiedy dziecko ma już niektóre stałe zęby) oraz u osób dorosłych.

W klinikach Mak-Laser ortodonta podczas pierwszej konsultacji poznaje się z pacjentem, jego potrzebami oraz oczekiwaniami, a następnie pobiera wycisk, który posłuży do dalszego leczenia. Po analizie gipsowego modelu szczęki, zdjęć pantomograficznych oraz cefalometrycznych lekarz proponuje kilka metod, a następnie wspólnie z pacjentem wybiera tę optymalną.

W zależności od rodzaju wady pacjentowi zaleca się wybór konkretnego aparatu oraz przedstawia szacunkowy czas leczenia. Wygląd niektórych aparatów ortodontycznych sprawia, że aparat może stać się estetycznym dodatkiem do wizerunku.

Leczenie ortodontyczne jest procesem długotrwałym, dlatego wymaga regularności wizyt kontrolnych, podczas których monitoruje się stan leczenia pacjenta. W klinikach Mak-Laser znajdą Państwo kadrę wykwalifikowanych lekarzy, którzy przeprowadzają leczenie od A do Z. Do tego w pełni wyposażone gabinety sprawiają, że leczenie staje się jeszcze szybsze.

Większość przypadków nieprawidłowości ortodontycznych kwalifikuje się do bezbolesnego leczenia, dlatego ortodoncja jest jedną z przyjemniejszych dziedzin stomatologii. Jeżeli ciekawi Cię dostępna oferta i najlepsze metody leczenia, zadzwoń i umów się na konsultację już dziś.