Czy leczenie zębów bez nieprzyjemnego borowania jest możliwe?

Najczęstsza przyczyną odkładania wizyty u dentysty jest paraliżujący strach przed bólem. Na myśl o borowaniu, wierceniu lub stykaniu przyrządów dentystycznych z zębami, wielu przechodzą ciarki. Dla niektórych dyskomfort stanowi nawet dźwięk wydawany przy stosowaniu tradycyjnych metod. Na szczęście znaleziono idealne rozwiązanie dla osób przeżywających podobne dylematy - bezbolesne leczenie laserowe.

Uzupełnianie ubytków przy wykorzystaniu lasera polega na emitowaniu z drobnego urządzenia wiązki światła, która reaguje bezpośrednio na chore tkanki w jamie ustnej. W sposób precyzyjny jest w stanie zidentyfikować nawet niewidoczne dla “gołego oka” zmiany, a także zminimalizować ryzyko naruszenia tkanki zdrowej i podrażnienia dziąseł. Urządzenie często eliminuje również konieczność stosowania niekomfortowych znieczuleń i igieł. Co więcej przez wzgląd na bezdotykowy charakter leczenia, jest ono całkowicie sterylne, a co za tym idzie ryzyko powikłań i prawdopodobieństwo kolejnej wizyty są o wiele niższe.

Zabiegi laserowe wykonuje się w ramach 3 obszarów dolegliwości zgłaszanych przez pacjentów - miejscowe stany zapalne i urazy w jamie ustnej, niewielkie ubytki próchnicowe oraz kwestie chirurgiczne i ortodontyczne. Podczas gdy leczenie laserowe jest w stanie zniwelować powyższe defekty w sposób bezbolesny, stosując alternatywne metody nie mogłoby się obyć bez nieprzyjemnego wiercenia, bądź borowania. Narzędzie jakim jest laser gwarantuje lekarzom oraz pacjentom przejście przez zabieg w sposób dokładny, bezpieczny, bezbolesny oraz skuteczny.

Najważniejszymi korzyściami wynikającymi z podejmowania leczenia laserowego są bezbolesność oraz skuteczność. Przez wzgląd na brak bezpośredniego kontaktu z zębem metoda ta jest również najbardziej sterylną. Laser przyspiesza procesy gojenia ran i ogranicza rozwijanie się stanów zapalnych. Leczenie staje się mniej traumatyczne, a nawet przekonuje że o swoje zęby warto dbać zawsze.