Jak przebiega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe jest główną metodą leczenia chorób miazgi zęba. Niepodjęte, w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do utraty zęba. Dlatego w przypadku dyskomfortu w obrębie jamy ustnej warto, jak najszybciej udać się do stomatologa.

Skuteczność i delikatność zabiegów endodontycznych zależy głównie od odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia lekarza prowadzącego leczenie. Dlatego warto, zastanowić się nad wyborem dobrej i sprawdzonej kliniki.

Gabinety klinik Mak-Laser oferują pacjentom swobodny dostęp do korzystania z innowacyjnych metod leczenia oraz usług najlepszego zespołu lekarskiego w Łodzi. Dodatkowo w pełni wyposażone pracownie RTG znacznie przyspieszają cały proces leczenia, ponieważ w większości przypadków wykonuje się 1-3 zdjęcia radiologiczne. W Mak-Laser można podjąć więc szybkie, kompleksowe i nieobarczone kosztami zewnętrznych pracowni leczenie swoich zębów, ale też interwencyjnie zadziałać już nawet w ciągu 1-2 dni.

Leczenie kanałowe często jest procesem długotrwałym i złożonym. Przeprowadza się go między innymi w celu odbudowy protetycznej zęba, dlatego warto wybrać lekarza biegłego w obu dziedzinach. Takim stomatologiem jest w Mak-Laser dr Justyna Romańczuk-Staciwa.

Leczenie w Mak-Laser opiera się nie tylko na wysokiej jakość leczenia, ale także na stworzeniu pacjentom komfortowych warunków konsultacji. Na wstępie doktor diagnozuje problem, a następnie przedstawia możliwy plan leczenia. Często bezpośrednią przyczyną leczenia może być utworzenie się stanu zapalnego miazgi zębowej (nerwów i naczyń znajdujących się wewnątrz komory zęba). Dzięki szczegółowym wyjaśnieniom poszczególnych etapów leczenia pacjenci mogą uniknąć sytuacji, które mogłyby ich zaskoczyć.

Zabieg leczenia kanałowego potrafi być procesem długotrwałym, jednak zazwyczaj wykonuje się go w ciągu 1-3 wizyt. Pierwszym krokiem jest ustalenie kanałów na podstawie zdjęć rentgenowskich, a następnym często problematyczne dla pacjentów czyszczenie. Przy wykorzystaniu tradycyjnych metod kanały czyści się przy pomocy narzędzi. Natomiast w klinikach Mak-Laser pacjenci mają dostęp do innowacyjnej i o wiele bardziej komfortowej metody z wykorzystaniem lasera. Laser jest również narzędziem wspomagającym przy dalszych etapach leczenia. Wielu pacjentów twierdzi, że to właśnie ta technika ośmieliła ich do kontynuowania leczenia zębów.