Endodoncja

Endodoncja jest działem stomatologii zajmującym się rozpoznawaniem oraz leczeniem chorób miazgi zęba. Przez wzgląd na powikłania, leczenie endodontyczne jest zabiegiem koniecznym. Nieleczone komplikacje w skrajnych przypadkach mogą prowadzić nawet do utraty zęba, dlatego warto podjąć je jak najszybciej.

Leczenie endodontyczne, nazywane również leczeniem kanałowym, jeszcze do niedawna kojarzyło się z bólem i przykrymi inwazyjnymi zabiegami. Na szczęście można już znaleźć miejsca, które oferują wykorzystanie alternatywnych i bardziej komfortowych metod leczenia jak choćby laserowa dezynfekcja kanałów.

Mak-Laser jako pierwsza klinika stomatologiczna w Łodzi zaoferowała swoim pacjentom możliwość leczenia ich przypadłości laserem już w roku 2008. Najważniejszą korzyścią wykorzystania lasera jest zwiększenie komfortu podczas leczenia. Wizyty stają się dla pacjentów mniej traumatyczne i ośmielają do kontynuowania dalszego leczenia.

Dodatkowo w gabinetach Mak-Laser pacjentów przyjmują wyłącznie wyspecjalizowani lekarze, których oprócz kwalifikacji cechuje spore doświadczenie oraz wysoka skuteczność. Jeśli poszukujesz więc dobrego i sprawdzonego gabinetu zadzwoń i umów się na konsultację już dziś.

Jakie są zalety wykorzystania lasera w leczeniu kanałowym?

Wielu pacjentów wspomina leczenie kanałowe jako najmniej przyjemne ze wszystkich zabiegów dentystycznych, które przeszli. Borowanie, ból, znieczulenie i jego skutki - wszystko to ma bezpośredni wpływ...

Czytaj więcej...

Dlaczego warto wykonać leczenie kanałowe u dr Justyny Romańczuk-Staciwy?

Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba. Leczenie endodontyczne jest nazywane również leczeniem kanałowym. Powikłania związane z...

Czytaj więcej...

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe jest główną metodą leczenia chorób miazgi zęba. Niepodjęte, w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do utraty zęba. Dlatego w przypadku dyskomfortu w obrębie jamy ustnej warto...

Czytaj więcej...

Zapraszamy na wizytę konsultacyjną w gabinetach MaK-Laser

Jeżeli chcieliby się Państwo dowiedzieć więcej o usługach kliniki Mak-Laser zapraszamy do kontaktu. Oferujemy możliwość przeprowadzenia poszczególnych zabiegów, jak i kompleksowego leczenia Twoich zębów. Zadzwoń i umów się na konsultację do wybranego specjalisty już dziś!