Dlaczego warto zdecydować się na leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne jest już na szczęście ogólnodostępną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Według wielu lekarzy stomatologów jest również najskuteczniejszą metodą zastąpienia zęba naturalnego, sztucznym. Co więcej tym sposobem lekarze są w stanie skutecznie zrekonstruować uzębienie nawet w przypadku całkowitego bezzębia.

Do niedawna nawet jeden ubytek generował potrzebę szlifowania zębów sąsiadujących i mocowania na nich tzw. mostu protetycznego. Metoda ta, stosowana powszechnie, narusza więc zdrowe zęby na rzecz odbudowy nowego. Implanty wykorzystuje się natomiast w sytuacji, w której nie chcemy obciążać innych zębów. Implant staje się więc pełnowartościowym zębem, niewyróżniającym się od innych, stałych.

Niebywałą zaletą implantów jest przede wszystkim ich stabilność. Alternatywne metody (np. protezy ruchome, protezy na NFZ) nie są w stanie zapewnić takiego komfortu jedzenia jak implanty. Implant wraz z koroną biorą udział w gryzieniu i żuciu tak samo dobrze, jak prawdziwy ząb.

Wraz z nowym implantem pacjent uzyskuje piękny, pełny i niczym nieskrępowany uśmiech. Nie wstydzi się otwierać buzi, a lepsze samopoczucie może w finale zaowocować wyższą samoocenę. Efekt jest tak zaskakujący, że wielu pacjentów otwarcie i ochoczo komentuje swój nowy wygląd od razu po zakończeniu leczenia. Wraz z wypełnieniem braków w uzębieniu mogą ustąpić też takie dolegliwości jak bóle głowy, czy problemy ze snem.

Implant, pomimo że jest imitacją zęba, również wymaga odpowiedniego traktowania. W porównaniu do innych rozwiązań dentystycznych, ma on długi termin przydatności, ale wyłącznie pod warunkiem zachowania wysokich standardów higieny jamy ustnej oraz regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Uzupełnienie może mieć dożywotnią trwałość, tylko wtedy jeśli będziemy postępować zgodnie z wytycznymi lekarza prowadzącego.